piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Nagroda im. ks. prałata Józefa Sołobodowskiego

Miło nam poinformować, że Gmina Grudziądz ogłasza pierwszą edycję konkursu o nagrodę im. ks. prałata Józefa Sołobodowskiego, która  jest przyznawana w trzech kategoriach mających znaczenie dla naszej gminy tj.:

- postawa, inicjatywa i twórczość chrześcijańska;

- postawa społeczno-obywatelska;

- działalność artystyczna.

Ks. prałat Józef Sołobodowski zmarł 5 września 2018 roku w 91 roku życia i 64 roku kapłaństwa. Był długoletnim proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Mokrem i honorowym mieszkańcem Gminy Grudziądz. Nagroda została zainicjowana przez członka rodziny księdza prałata, Pana Mariana Sołobodowskiego.

Jej celem jest podkreślenie roli i wagi pracy społecznej akcentującej znaczenie wartości chrześcijańskich jako właściwe uzupełnienie autentycznej postawy patriotycznej, a także stworzenie bodźców zachęty do pracy twórczej i społeczno-obywatelskiej wśród mieszkańców Gminy Grudziądz.

Do konkursu może być zgłoszona każda osoba fizyczna lub grupa osób, wykazująca się osiągnięciami w jednej z trzech wymienionych dziedzin w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przyznania Nagrody, której osiągnięcia przyniosły pożytek Gminie Grudziądz.

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy oraz organizacje do zgłaszania swoich kandydatów. Nabór trwa do końca lutego br. Szczegóły oraz załączniki do pobrania poniżej.

Data dodania 20.01.2020