sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktywizacja społeczna seniorów na terenie sołectwa Turznice w Gminie Grudziądz

Z przyjemnością informujemy, że w miejscowości Turznice rozpoczął się projekt „Aktywizacja społeczna seniorów na terenie sołectwa Turznice w Gminie Grudziądz”.

Projekt trwa od 04.11.2019 r. do 31.03.2020 r.

W listopadzie została przeprowadzona rekrutacja uczestników projektu, a od grudnia seniorzy z Turznic biorą udział w lekcjach języka angielskiego, warsztatach kulinarnych oraz florystyczno – rękodzielniczych.

Celem głównym projektu jest włączenie społeczne 20 osób z grupy osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym głównie z powodu niesamodzielności z terenu sołectwa Turznice w Gminie Grudziądz poprzez realizację warsztatów aktywizujących te osoby w terminie od 12.2019 r. do 03.2020 r.

Kwota kosztów całkowitych wynosi 52 640,00 zł.

Kwota kosztów kwalifikowanych 52 640,00 zł.

Kwota dofinansowania 50 000,00 zł.

Wsparcie finansowe pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania
 „Vistula –  Terra  Culmensis – Rozwój przez Tradycję” – http://www.vistula.org

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Data dodania 20.12.2019