czwartek, 18 kwietnia 2024

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Umowa na modernizację domu Rydygiera podpisana

Miło nam poinformować, że dziś rozpoczął się kolejny bardzo ważny etap związany z modernizacją zagrody, w której urodził się światowej klasy chirurg Ludwik Rydygier.

W Dusocinie dokonano podpisania umowy na wykonawstwo robót budowlanych pomiędzy Urzędem Marszałkowskim reprezentowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą a głównym wykonawcom inwestycji Zakładem Usług Murarskich Jarosław Kołodziejski z Cekcyna. Wartość inwestycji określono na kwotę ponad 3,3 mln zł.

Do zakresu prac jakie obejmuje umowa należą m.in.: roboty budowlano – modernizacyjne budynku mieszkalnego i przystosowanie go na potrzeby ośrodka edukacji ekologicznej oraz uporządkowanie i zagospodarowanie terenu. Pełen zakres jaki obejmuje inwestycja znajduje się w ogłoszeniu zamówienia publicznego pod adresem: http://zpkchn.bip.gmina.pl/index.php?id=23.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą Jarosław Pająkowski, Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Radni Gminy, Sołtys Dusocina Piotr Ossowski, pełniąca funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Monika Sucharzewska, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Dusocinie Elżbieta Miłkowska, pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą oraz mieszkańcy Dusocina.

Data dodania 18.12.2019