piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Spotkanie z GDDKiA ws. budowy ścieżek rowerowych

We wtorek, 10.12.2019 r. Pani Poseł Anna Gembicka oraz Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz spotkali się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Spotkanie dotyczyło przyszłorocznej realizacji budowy ścieżek pieszo-rowerowych  w ciągu drogi DK-55 na odcinkach Grudziądz – Klęczkowo oraz Grudziądz – Mokre.

Dotychczas wykonane zostały projekty i zakończone zostało postępowanie ZRiD przez Wojewodę kujawsko-pomorskiego.

Kolejnym etapem jest ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy zadania przez GDDKiA Odział Bydgoszcz.

W trakcie spotkania Pani Poseł, jak i Wójt Gminy Grudziądz zwrócili się do Dyrektora Pana Tomasz Żuchowskiego, z prośbą o rozpoczęcie procesu projektowania przebudowy skrzyżowania w Mokrem, zgodnie z sugestią mieszkańców Gminy Grudziądz i projektantów BRD aby w tym miejscu zaprojektować rondo.

Data dodania 13.12.2019