czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Rozstrzygnęto przetarg na remont domu Rydygiera

Wkrótce ruszy remont zabytkowego dworu Ludwika Rydygiera w Dusocinie

Zabytkowy dom w Dusocinie, w którym mieszkał światowej sławy chirurg Ludwik Rydygier już wkrótce zostanie w pełni wyremontowany. Urząd Marszałkowski reprezentowany przez Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą ogłosił wyniki przetargu na modernizację tego historycznego obiektu. Dwór zostanie gruntownie odnowiony przez firmę budowlaną z Cekcynka, której zadaniem będzie przystosowanie go na potrzeby planowanego w tym miejscu ośrodka edukacji ekologicznej.

Remont budynku będzie kosztował 3.339.450,00 zł i zakończy się wraz z końcem czerwca 2020 roku.

W przyszłości planowane jest również zagospodarowanie terenu wokół dworu w Dusocinie.

Szczegóły na stronie: http://zpkchn.bip.gmina.pl/index.php?id=23

Data dodania 02.12.2019