piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

XVI Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś, tj. 28 listopada w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecni byli wszyscy radni, a na sekretarza obrad wybrano radną Terese Majorke.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz wysłuchaniu sprawozdania z działalności Wójta Gminy Grudziądz, radni podjęli następujące uchwały:

1. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2019 rok,

2. zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2019 – 2031,

3.  „Programu współpracy Gminy Grudziądz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”,

4.  przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w sąsiedztwie drogi gminnej nr 040276C w miejscowości Świerkocin, gmina Grudziądz,

5.  wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości,

6. zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty i stawki za pojemnik o określonej pojemności.

Data dodania 28.11.2019