środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Uroczyste otwarcie drogi w Szynychu

22 listopada w miejscowości Szynych dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej drogi gminnej nr 040155C. Łączny koszt inwestycji wyniósł 577.650,53 zł. Została ona zrealizowana dzięki dotacji pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa będącej w dyspozycji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 335.286,00 zł. Reszta środków pochodziła z budżetu Gminy Grudziądz.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Prezes OSP Szynych Teresa Rathsmann Dziemiańczuk oraz przedstawiciel mieszkańców Szynycha Radny Paweł Zdun. Droga została poświęcona przez ks. proboszcza parafii pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Szynychu Grzegorza Kopeć.

Ponadto w uroczystości udział wzięli: Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu bryg. mgr inż. Robert Gutowski, Radni Gminy Grudziądz, Zarząd OSP Szynych, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, mieszkańcy Szynycha oraz pracownicy Urzędu Gminy Grudziądz.

Uroczyste otwarcie drogi uwieńczył alarmowy przejazd ochotników z OSP Szynych w kierunku wału.

Przypominamy, że 22 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Wójt Gminy Grudziądz odebrał promesę z rąk Wojewody Mikołaja Bogdanowicza na odbudowę dróg gminnych, które uległy uszkodzeniu podczas powodzi mającej miejsce w 2010 roku.

Wyremontowana droga obsługuje głównie ruch dojazdowy do gospodarstw zlokalizowanych wzdłuż drogi. Ponadto jej nieocenioną funkcją z punkt widzenia zarządzania kryzysowego jest umożliwienie dojazdu do wału przeciwpowodziowego jednostkom ratowniczym takim jak OSP.

Data dodania 22.11.2019