piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

„Biała Sobota” w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu

Szanowni Państwo,

Już w najbliższą sobotę tj. 16.11.2019 w godz. 9-13,  Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu organizuje tzw. „Białą Sobotę”, podczas której przeprowadzone zostaną bezpłatne badania oraz konsultacje ze specjalistami.
Serdecznie zapraszamy od godz. 9 do godz. 13.

Naszą "Białą Sobotę " rozpoczniemy o godz. 9 spotkaniem z chirurgiem onkologiem Panią Beatą Danielewicz, która m.in. zaprezentuje jak prawidłowo wykonywać regularnie samobadanie piersi oraz omówi jak wygląda diagnostyka oraz leczenie nowotworów piersi.

Od godz. 10.00 Panie ze Stowarzyszenia "Amazonki" Grudziądz porozmawiają z uczestnikami o potrzebie wykonywania regularnych badań przesiewowych.

O godz. 10.45 Pan Andrzej Sołtek, Koordynator Zespołu Techników z Zakładu Patomorfologii przedstawi uczestnikom spotkania na czym polega cytologia płynna LBC oraz opowie o jej przewadze nad powszechnie stosowaną cytologią tzw. "szkiełkową"

Od godz. 11.00 uczestnicy naszej Białej Soboty będą mogli porozmawiać o prawidłowym odżywianiu z dietetykiem klinicznym Panią Natalią Mogiłko oraz wykonać bezpłatnie analizę składu ciała.

W ramach naszej "Białej Soboty" odbędą się :

- bezpłatne badania mammograficzne

-bezpłatne badania cytologiczne (W naszym Szpitalu wykonujemy cytologię na podłożu płynnym LBC :))
Z bezpłatnych badań cytologicznych skorzystać mogą Panie w wieku 25-59 lat, które w ostatnich 3 latach nie wykonywały badań cytologicznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat (niezależenie od miejsca zamieszkania). Dodatkowo grudziądzanki w wieku 40-49 lat i od 70 roku życia ( z grupy podwyższonego ryzyka) również mogą bezpłatnie skorzystać z tego badania. Badania grudziądzanek z tych grup wiekowych finansowane są z budżetu gminy-miasta Grudziądz.

Badania cytologiczne odbywać będą się w Poradni Ginekologicznej (budynek D), na parterze, gabinet 009.

Badania mammograficzne wykonywane będą w Pracowni Mammograficznej(budynek D), II piętro, gabinet  241

-bezpłatne badania w kierunku wykrycia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C

dla mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego (badanie finansowane jest z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Badania laboratoryjne odbywać będą się w Laboratorium Analitycznym (budynek B), I piętro

Dodatkowo, w tym dniu w naszym laboratorium analitycznym będzie można wykonać odpłatnie również pozostałe badania oferowane przez to laboratorium.

Na uczestników Białej Soboty będzie czekała pyszna kawa i marchewkowe babeczki.
Na powyższe badania i konsultacje nie jest wymagana rejestracja.

Data dodania 13.11.2019