piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

XV Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś, tj. 31.10.2019 r. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Grudziądz. Na sesji obecnych było 13 radnych , na sekretarza obrad wybrano radną Zofię Koźmińską.

Podczas sesji Sekretarz Gminy Grudziądz Anna Palczewska przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Grudziądz w roku szkolnym 2018/19. Przedstawiono informację z przeprowadzonych analiz oświadczeń majątkowych Wójta Gminy Grudziądz, Zastępcy Wójta Gminy Grudziądz, Sekretarza Gminy, Skarbnika i Kierowników jednostek organizacyjnych oraz radnych. Ponadto wybrano ławników do Sądu Rejonowego w Grudziądzu na kadencję 2020 – 2023.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2019 rok.
  2. zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2019 – 2031.
  3. udzielenia dotacji celowej dla Powiatu Grudziądzkiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz – Gać”.
  4. ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Grudziądz.
  5. wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Grudziądzu na kadencję 2020 – 2023.
  6. wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości przez Gminę Grudziądz.
  7. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy drodze powiatowej nr 1351C oraz drodze gminnej 040292C, obręb Mokre, gmina Grudziądz.

Data dodania 31.10.2019