sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Spotkanie w sprawie transportu publicznego

W środę 16 października Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Zastępca Wójta Jacek Zyglewicz oraz podisnpektor ds. administracyjnych i obsługi projektów udali się na wizję lokalną do gminy Dywity w powiecie olsztyńskim w celu sprawdzenia jak funkcjonuje gminna komunikacja publiczna. Dzięki gościnności pracowników ds. komunikacji gminnej dywickiego samorządu przedstawiciele naszej gminy mieli okazję przejechać się jednym z trzech mikrobusów marki Karsan Jest, które na co dzień wożą mieszkańców tej gminy. To pojazdy niskopodłogowe, które normalnie przewożą 25 pasażerów, wyposażone są m.in. w klimatyzację, platformę do podjazdu wózków inwalidzkich, system informacji pasażerskiej, wyświetlacz kierunku jazdy.

Data dodania 18.10.2019