czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wernisaż wystawy "Ludowy gotyk" z Danutą Styperek

W piątek 11 października w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu odbył się wernisaż wystawy pn. „Ludowy gotyk. Średniowieczne fascynacje Danuty Styperek i Piotra Wolińskiego”.

Na wystawie prezentowane są prace nawiązujące do tradycji sztuki ludowej autorstwa mieszkanki Gminy Grudziądz Danuty Styperek oraz Piotra Wolińskiego.

Autorzy prac są od lat członkami Stowarzyszenia Twórców Ludowych, które za swój cel i misję stawia ochronę i rozwój twórczości artystów-amatorów zakorzenionych w estetyce dawnej plastyki chłopskiej. Elementem łączącym twórczość obojga artystów jest fascynacja sztuką gotycką, której dali wyraz w autorski sposób. Różnymi drogami dochodzili oni do odkrycia sztuki średniowiecza, jako impulsu dla ich wyobraźni i realizacji plastycznych.

foto. Piotr Bilski

Data dodania 14.10.2019