piątek, 06 grudnia 2019

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Drób nad Wisłą - KGW Mokrzanki najlepsze!

W sobotę 5 października na grudziądzkich Błoniach Nadwiślańskich odbyło się wydarzenie pn. „Drób nad Wisłą”.

Na festynie zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich Mokrzanki z Mokrego, które w ocenie komisji konkursowej zajęło pierwsze miejsce i otrzymało Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego za pielęgnowanie tradycji w przygotowywaniu potraw regionalnych. Gospodynie przygotowały takie potrawy jak: galantyna z drobiu, galaretka z drobiu. rolada serowa z drobiu, kotleciki w zalewie słodko kwaśnej

Organizatorem festynu był Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Serdecznie gratulujemy!

fot. z slider Piotr Bilski