sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Aktywni Seniorzy w Gminie Grudziądz

25 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Skarbnikiem Gminy Alicją Marchlewicz wzięli udział w uroczystym podpisaniu umów na dofinansowanie zadania pod nazwą Aktywni Seniorzy w Gminie Grudziądz.

Wartość projektu wynosi 847 720,72 zł, z czego dofinansowanie wynosi 762 948,64 zł, co stanowi 90% kosztów zadania.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w Gminie Grudziądz poprzez stworzenie 60 miejsc świadczenia usług opiekuńczych w społeczności lokalnej dla 60 osób niesamodzielnych w wieku 60+, w tym dla 40K i 20M w klubach seniora w Wielkim Wełczu, Rozgartach, Białym Borze i Węgrowie. Usługi opiekuńcze będą świadczone tylko dla osób niesamodzielnych, które będą stanowiły grupę docelową projektu. W efekcie realizacji przedsięwzięcia poprawi się ich jakość życia. Realizacja projektu jest odpowiedzią na zdiagnozowane w gminie problemy tej grupy, takie jak: samotność, występowanie chorób, inwalidztwo i niepełnosprawność, poczucie nieprzydatności, bezradności i zależności od innych osób. W ramach projektu planuje się realizację dwóch zadań: zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia zajęć dla członków Klubów Seniora oraz organizację zajęć dla członków Klubów Seniora. W zakresie zakupu wyposażenia zaplanowano: zakup laptopów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć komputerowych, sprzętu do zajęć sportowo – rehabilitacyjnych, materiałów do zajęć florystycznych. W ramach zajęć planuje się: warsztaty florystyczne; zajęcia kulinarne; zajęcia sportowe nordic-walking; zajęcia nauki śpiewu; zajęcia z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania; warsztaty fotografii, zajęcia j. angielskiego, zajęcia sportowo-rehabilitacyjne. W zakresie zwiększenia aktywności osób starszych w życiu społecznym zaplanowano wyjścia do kina, teatru.

Data dodania 26.09.2019