sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

2. Bieg Sosny - relacja

7 września w Sosnówce odbył się długo zapowiadany drugi Bieg Sosny. Na trasie ponad 6,5 kilometrów stanęło ponad 100 biegaczy i kijkarzy Nordic Walking.  Trasa biegu przebiegała przez drogę powiatową 1621C (relacji Grudziądz-Chełmno), drogi gminne i przede wszystkim po wale wiślanym. Pod względem krajobrazowym uczestnicy biegu na pewno nie byli zawiedzeni.

Ponadto, każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znajdowały: plecak z logo biegu,  sadzonka drzewka iglastego, która została przekazane przez Nadleśnictwo Jamy oraz gadżety reklamowe partnerów naszej imprezy. Na mecie dla każdego kto ukończył bieg czekał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Wydarzeniu towarzyszyły animacje i atrakcje dla dzieci.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Ochotniczych Straży Pożarnych z Szynycha oraz Rudy za profesjonalne zabezpieczenie trasy biegu oraz wszystkim osobom zaangażowanych w organizację imprezy – w szczególności pracownikom Szkoły Podstawowej w Sosnówce.  Ponadto za sprawną organizację biura zawodów przez grupę Wtorkowy Trening z Grudziądz.

Impreza została zorganizowana wspólnie przez Gminę Grudziądz i Szkołę Podstawową w Sosnówce. Została ona objęta patronatem Starosty Grudziądzkiego Adama Olejnika.

Wyniki zawodów

Obszerna fotorelacja znajduje się TUTAJ