sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Podsumowanie konkursu "Profilaktyka bez tajemnic"

V Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów w gminie Grudziądz
,,Profilaktyka bez tajemnic"

12 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się już piąty raz konkurs dla wszystkich uczniów gminy Grudziądz ,,Profilaktyka bez tajemnic". Jak co roku przygotowano trzy kategorie tematyczne i wiekowe, tak by każde dziecko mogło nabyć nowe umiejętności oraz wdrażać się do wyrażania swoich poglądów i uzasadniania własnego zdania.

Założenia programowe konkursu:

- rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci

- promowanie uniwersalnej profilaktyki uzależnień oraz zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży

-rozwijanie asertywności w sytuacjach nacisku grupy rówieśniczej

- świadomość konsekwencji uzależnień

- zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych

- edukacja poprzez aktywność twórczą uczniów

-uwrażliwienie na problemy uzależnień: uczniów, rodziców oraz opiekunów.

* Uczniowie oddziałów ,,0" oraz klas I-III wystąpili w konkurencji muzycznej ,,Zdrowo żyj, z całych sił".

* Klasy IV-VII zmierzyły się z tematem ,,Projekt graficzny nadruku na koszulkę o treści zawierającej przesłanie profilaktyczne".

* Najstarsi uczniowie z klas VII-VIII oraz III gimnazjum przygotowywali reklamę społeczną ,,Uzależnienia -nie bądź obojętny". Filmy miały za zadanie wpisać się w tematykę:

- Alkohol przyczyną nieszczęśliwych wypadków

- Narkotyki i alkohol niszczą więzi w społeczeństwie/rodzinie i zmieniają nasze postrzeganie rzeczywistości

- Dopalacze bezpośrednią przyczyną śmierci

- Nikotyna przyczyną śmiertelnych chorób

Konkurs odbył się we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grudziądzu, serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Janke oraz p. Marcinowi Maryniakowi.

Wszystkim finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Źródło: http://zspiaski.szkolnastrona.pl/a,933,v-miedzyszkolny-konkurs-aktywnosci-tworczej-uczniow-w-gminie-grudziadz-profilaktyka-bez-tajemnic?fbclid=IwAR3OpSw0AvbxtmcFiSq3bul12x1wAZ6Yoas8TIXXNkQl1UDQoOSuPqwITSA

Data dodania 18.06.2019