czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Gać

W miejscowości Gać ruszyła przebudowa drogi powiatowej 1378C. Przebudową objęty został najbardziej newralgiczny odcinek drogi o długości 1200 m od skrzyżowania z ulicą Warszawską do studni D 37. Wykonanie zadania polega w szczególności na przebudowie nawierzchni jezdni, budowie zjazdów i chodników oraz kanalizacji deszczowej i przebudowie kabli telekomunikacyjnych. Całkowity koszt robót budowlanych wyniesie blisko 5,5 mln zł. Inwestycja realizowana będzie przy udziale środków pochodzących z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (w wysokości 50% wartości – kosztów) czyli 3 mln zł oraz z dotacji od Gminy Grudziądz w wysokości 1,5 mln zł i 1,5 mln z budżetu Powiatu Grudziądzkiego. Prace mają potrwać do września br.

Data dodania 07.06.2019