środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

X Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś, tj. 29.05.2019 r. odbyła się X Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecnych było 13 radnych, na sekretarza obrad wybrano radną Hannę Wein.

Spotkanie rozpoczęto od gratulacji dla Hanny Guzowskiej, która została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP. Przypominamy, że wieloletnia radna i sołtys Węgrowa została odznaczona z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Belwederze w dniu Samorządu Terytorialnego 27 maja.

Głównym punktem X Sesji Rady Gminy Grudziądz był wybór drugiego Wiceprzewodniczącego Rady. W wyniku tajnego głosowania wybrano radnego Piotra Partekę.

Radny Piotr Parteka jest mieszkańcem Wałdowa Szlacheckiego, którego od 3 kadencji jest sołtysem. Funkcję radnego pełni drugą kadencję.

Podczas sesji zostały przedstawione sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1. wyboru II Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Grudziądz;
  2. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2019 rok;
  3. zatwierdzenia sprawozdania finansowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz

za 2018 rok;

1. zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska związanych z usuwaniem  wyrobów zawierających azbest ;
  2. przystąpienia Gminy Grudziądz  do Spółki Wodnej Gminy Grudziądz;
  3. wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości przez Gminę Grudziądz;
  4. wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości przez Gminę Grudziądz,
  5. uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wschodniej części obrębu Mokre oraz w środkowej  części obrębu Węgrowo, gmina Grudziądz;
  6. zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Grudziądz w miejscowości Biały Bór, Gmina Grudziądz;
  7. nadania nazwy ulicy drodze gminnej;
  8. nadania nazwy ulicy drodze gminnej;