czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

XXXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów

4 maja przez teren Gminy Grudziądz przebiegać będzie czwarty etap XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza, którego organizatorem jest Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja STAL z Grudziądz - będzie to ostatni etap wyścigu pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz. W wyścigu biorą udział ekipy z Niemiec, Słowacji, Danii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Belgii, Czech, Izraela, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, a także Reprezentacja Polski Juniorów oraz reprezentanci regionalni i klubowi z Polski.

Podczas ostatniego etapu wyścigu juniorzy będą mieć za zadanie pokonać dwie pętle na trasie Grudziądz – Linarczyk – Piaski – Hanowo – Wiewiórki – Radzyń Chełmiński – Okonin – Pokrzywno – Marusza – Grudziądz o łącznej długości 85 km.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy Grudziądz do kibicowania na trasie wyścigu podczas czwartego etapu. Start rywalizacji zaplanowano na 9:00, więc kolarzy będzie można podziwiać już kilka minut po starcie.

Trasę zabezpieczać będą m.in. Ochotnicze Straże Pożarne z Piask i Dusocina.

Program wyścigu:
30.04.2019 r. godz. 20.00 - uroczyste otwarcie w Parku Miejskim w Grudziądzu
01.05.2019 r. I etap na trasie Gruta-Słup-Łasin oraz Jabłonowo Pomorskie-Jabłonowo Pomorskie
02.05.2019 r. II etap na trasie Lisewo-Płużnica
03.05.2019 r. III etap na trasie Świecie-Świecie
04.05.2019 r. IV etap Grudziądz-Radzyń Chełmiński-Grudziądz - start ul. Kustronia godz. 9.00

Data dodania 30.04.2019