piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Zbigniew Wodecki patronem szkoły w Węgrowie

Słynnym muzyk Zbigniew Wodecki został patronem Niepublicznej Szkoły w Węgrowie. 12 kwietnia w szkole, którą kieruje Fundacja Rozwoju Edukacji Najmłodszych odbyła się uroczystość nadania imienia placówce.
W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Radni Gminy Grudziądz, dyrektorzy Szkół Podstawowych oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i kierownik GOPS.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa. Zrealizował kolejny projekt, efektem czego jest płyta „1976: A Space Odyssey”. Marzył także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. (źródło: https://wodecki.pl/biografia.html)

To wielkie wydarzenie dla placówki, tak wyjątkowe i pełne emocji, o czym świadczy wypowiedź szkoły na portalu społecznościowym:
Pierwszy raz wzruszenie odbiera mi polot i aż ciężko ubrać w słowa to, co dzisiaj wszyscy czujemy. Każdy dzień w naszej szkole jest wyjątkowy, ale dzisiejszy miał w sobie tyle magii, dobra i życzliwości, że przeszedł nawet moje najśmielsze oczekiwania. Najważniejszy dzień w historii naszej szkoły, nadanie imienia Patrona - Pana Zbigniewa Wodeckiego. Wierzymy, że On też dzisiaj razem z nami wzruszał się i cieszył.
Dziękujemy Gościom i Przyjaciołom naszej szkoły - za piękne słowa, upominki i życzliwość. Dziękujemy naszym uczniom - za zaangażowanie i pracę w przygotowanie spektaklu i koncertu. Dziękujemy naszemu cudownemu Zespołowi, który trwa razem w dobrych, ale też trudnych chwilach.
"Umiemy żyć obok zła,
nauczmy się wreszcie żyć obok siebie...".

Data dodania 15.04.2019