sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Trwają prace związane z budową mikroinstalacji prosumenckich w Zakładach Opieki Zdrowotnej w miejscowości Mokre oraz Mały Rudnik.

Trwają prace związane z realizacją zadania pn. Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Zakładach Opieki Zdrowotnej na terenie Gminy Grudziądz

Inwestycja polega na budowie jednostek wytwarzania energii elektrycznej (mikroinstalacji) w dwóch budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Grudziądz – w Ośrodkach Zdrowia w Małym Rudniku i w Mokrem. Projektowane instalacje będą mieć moc nie przekraczającą 10 kW: instalacja o mocy 3,08 kWp złożona z 11 sztuk modułów na budynku Ośrodku Zdrowia w Małym Rudniku oraz instalacja o mocy 6,16 kWp złożona z 22 sztuk modułów na budynku Ośrodku Zdrowia w Mokrem. Wybudowane w ramach projektu instalacje fotowoltaiczne będą wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne ww. obiektów.

Zadanie pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Zakładach Opieki Zdrowotnej na terenie Gminy Grudziądz” jest zrealizowane w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem realizowanego zadania jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Grudziądz poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby opieki zdrowotnej.
Wartość dofinansowania wynosi 18 994,16 zł.

Data dodania 15.02.2018