środa, 22 maja 2024

Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Młodzież zapobiega pożarom - finał gminny konkursu Wiedzy Pożarniczej

19 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku został rozstrzygnięty finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W finale wzięli udział uczestnicy wyłonieni wcześniej w eliminacjach środowiskowych, które odbyły się w placówkach oświatowych oraz jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.
Finał eliminacji gminnych rozpoczął Wójt Gminy Grudziądz, który przywitał uczestników konkursu, opiekunów poszczególnych grup oraz rodziców. Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja konkursowa powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu kw składzie:

1. Kierownik Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KM PSP w Grudziądzu  st. kpt. Rafał Rusoń.
  2. Starszy technik Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KM PSP w Grudziądzu st. sekc. inż. Przemysław Cywiński.
  3. Dowódca JRG1 w Grudziądzu – st. kpt. Paweł Korgol.

Pytania do turnieju opracowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci Smart Bandów, a wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Gminy Grudziądz.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasa I-VI)

1.Szymon Guttmann   -SP Nowa Wieś (33 pkt)

2.Alicja Makoś  -SP Mokre (28 pkt)

3.Stanisław Glinka  -SP Nowa Wieś (26 pkt)

II grupa (szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazjum III)

1.Hubert Czapran  -SP Sztynwag (30 pkt)

2.Dominika Wysocka  -SP Sosnówka (28 pkt)

3.Błażej Zdun -SP Sosnówka (25 pkt)

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1.Wojciech Kołodziejczyk  -OSP Ruda (35 pkt)

2.Amelia Makowska  -OSP Wielki Wełcz (26 pkt)