wtorek, 30 kwietnia 2024

Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Delegacja Gminy Grudziądz w Winnikach

W dniach 2-8 marca Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, Dyrektor SP Mokre Dorota Anzel oraz Dyrektor SP Dusocin Jarosław Durszewicz reprezentowali Gminę Grudziądz podczas delegacji do partnerskiej miejscowości Winniki na Ukrainie.

Podczas pobytu na Ukrainie delegacja uczestniczyła w miejscowych uroczystościach i wydarzeniach odbywających się w Winnikach, a także sami przedstawiają dobre praktyki z naszej gminy. Ponadto wymieniali cenne doświadczenia z partnerskim samorządem poprzez wspólne spotkania oraz wizytacje w miejscach ważnych dla władz Winnik pod względem pożytku publicznego.

Przypominamy, że Wójt Gminy Grudziądz podpisał umowę partnerską z Burmistrzem Winnik Vladimirem Kvurtem 21 maja 2017 roku. Głównym celem współpracy jest budowanie przyjaźni pomiędzy mieszkańcami obu samorządów.

Przebieg delegacji:
Zastępca Wójta Gminy Grudziądz wraz z Dyrektor SP Mokre Dorotą Anzel odbyli spotkanie z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz instytucji kultury. W tym czasie Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Dyrektorem SP Dusocin Jarosławem Durszewiczem przeprowadzili warsztaty dla ukraińskich nauczycieli. Wójt przywitał uczestników zajęć i opowiedział o systemie oświaty w Gminie Grudziądz. Dyrektor prowadził warsztaty na temat uczenia się uczniów w szkole. Zajęcia przyciągnęły uwagę kilkunastu osób biorących udział w szkoleniu. Półtorej godziny zaangażowania i wspólnej pracy zakończyło się oklaskami i oczekiwaniem na przyjazd do Polski w celu kontynuowania doświadczeń związanych z procesem uczenia się uczniów.

Delegacja odwiedziła Straż Pożarną, która została oddana do użytku rok temu. Obecnie obsługuje 14 miejscowości wokół Winnik.

Wizyta w winnickim przedszkolu, w którym pachnie jeszcze nowością. Uczęszcza do niego 500 dzieci. W przedszkolu trwają jeszcze prace nad budową widocznego na zdjęciach basenu dla dzieci.

Wizyta na placu budowy rozbudowywanej szkoły.

Data dodania 08.03.2019