piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Umowa na przebudowę skrzyżowania w Rudzie podpisana

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Skarbnikiem Gminy Alicją Marchlewicz podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu umowę na dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W Gminie Grudziądz wsparcie trafi na przebudowę skrzyżowania drogi gminnej nr 040157C w Rudzie z drogą krajową nr 55.

W ramach inwestycji planuje się budowę oświetlenia skrzyżowania w pasie drogi krajowej, budowę konstrukcji bitumicznej drogi gminnej do krawędzi drogi krajowej, oznakowanie poziome, budowę ciągu pieszo rowerowego skrzyżowania w zakresie pasa drogowego drogi gminnej.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 466 471,00 zł, Kwota dofinansowania z RPO wynosi 396 500,35 zł co stanowi  85% dotacji dla naszej gminy.

Data dodania 21.02.2019