piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Działalność Spółki Wodnej Gminy Grudziądz

Spółka Wodna Gminy Grudziądz została utworzona w dniu 8 maja na Walnym Założycielskim  Zgromadzeniu Członków Spółki w Małym Rudniku. Decyzją OS 6343.7.2018 z dnia 29 maja 2018r. Starostwa Powiatowy w Grudziądzu zatwierdził Statut Spółki. W dniu 26.06.2018 r. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polski wpisały nowopowstałą Spółkę do systemu informatycznego gospodarowania wodami. Od lipca 2018 r. Spółka pozyskała fundusze od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Powiatu Grudziądzkiego, Gminy Grudziądz.

W ramach działania spółka zakupiła pilarkę MS211, pilarkę MS391 oraz dwie kosy FS 410. Sprzęt ten umożliwił oczyszczenie około 1000 mb rowu R-TIII w miejscowości Turznice. Ponadto spółka wykonała odbudowę rowu melioracyjnego RS w miejscowości Sosnówka. W chwili obecnej trwają prace związane z czyszczeniem rowu w miejscowości Linarczyk oraz Kobylanka.

Data dodania 11.12.2018