niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

8 ton żywności w magazynie Promyk

W ostatnich dniach blisko 8 ton żywności zostało dostarczone do magazynu Stowarzyszenia Promyk w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zakwalifikował 681 osób - mieszkańców Gminy Grudziądz, które mogą korzystać z programu. Przypominamy, że o dostępności decydowało kryterium dochodowe, to znaczy: dla osoby samotnej dochód nie może przekroczyć 1402 zł i 1056 zł na jedną osobę w rodzinie. Oczywiście istnieje jeszcze możliwość zakwalifikowania dodatkowych osób, które spełniają w/w progi dochodowe.

W skład jednej paczki wchodzą: mleko, pasztet, powidła, cukier, groszek, fasola, koncentrat pomidorowy, herbatniki, szynka wieprzowa, filet, olej – łącznie ponad 11,67 kilograma żywności.

Więcej o programie pisaliśmy TUTAJ

Data dodania 31.10.2018