poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Gmina Grudziądz oddaje hołd powstańcom.

W miejscowości Wielkie Lniska, przed Pomnikiem Walki i Męczeństwa, odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Uroczystość  po raz kolejny zorganizował Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, pod patronatem Starosty Grudziądzkiego Edmunda Korgol.
Uroczystość odbyła się w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17.00 na terenie Gminy Grudziądz, w miejscu rozstrzelania Powstańców Warszawskich przywiezionych do obozu w Maruszy. Asystę honorową zapewnił Garnizon Grudziądz a wartę honorową przy pomniku pełniły druhny z OSP Dusocin wraz z żołnierzami z Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.
Obchody odbyły się przy współudziale stowarzyszeniem Fort Wielka Księża Góra. Dzięki temu uroczystość mogliśmy zakończyliśmy zwiedzaniem fortu.

Nad zabezpieczeniem uroczystości czuwali druhowie z OSP Piaski i OSP Dusocin.

Data dodania 03.08.2018