piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Nowy szlak turystyczny w Gminie Grudziądz

Na terenie Gminy Grudziądz rozpoczęło się oznaczanie nowego turystycznego szlaku pieszego PTTK oznaczonego kolorem żółtym. Szlak długości ok. 12 km powiedzie z miejscowości Zakurzewo, poprzez Góry Łosiowe i punkt widokowy na ujście Osy do Wisły, przepiękne lasy w leśnictwach Zakurzewo, Dusocin i Zarośle do tzw. Rydygierówki, miejsca urodzin Ludwika Rydygiera, światowej sławy chirurga, urodzonego w 1850 roku w Dusocinie, gdzie w najbliższej przyszłości powstanie muzeum poświęcone temu patriocie, lekarzowi i generałowi brygady. Pomysłodawcą szlaku nazwanego imieniem Ludwika Rydygiera jest Jarosław Durszewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dusocinie, jedynej w Polsce szkoły nazwanej imieniem chirurga. Oficjalna inauguracja szlaku planowana jest na 8 września, kiedy to właśnie na terenie szkoły odbędzie się zlot turystyczny Oddziału PTTK w Grudziądzu, który oznacza przebieg szlaku pod kierownictwem uprawnionego znakarza, wiceprezesa Adama Hinza. Docelowo szlakiem opiekowały się będą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dusocinie, które dowiedziały się dzisiaj w jaki sposób wyznacza się szlak, jakich narzędzi używa się do tego celu i miały sposobność ich wypróbowania.

Data dodania 24.07.2018