sobota, 04 maja 2024

Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2018 r.

Gmina Grudziądz otrzyma dotację w wysokości 16 000,00 złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2018 dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Wsparcie otrzyma Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sztynwagu w wysokości 12 000,00 złotych oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi w wysokości 4 000,00 złotych. W 2017 roku 5 szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Grudziądz skorzystało z w/w wsparcia na kwotę 25 920,00 złotych.

Trwałym rezultatem programu będzie zakup nowych książek i zainteresowanie młodych ludzi czytelnictwem.

Data dodania 06.03.2018