sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Spotkanie w sprawie utworzenia Spółki Wodnej

1 marca br. odbyło się pierwsze z sześciu planowanych spotkań dotyczących utworzenia Spółki Wodnej w Gminie Grudziądz. Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwsze spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Rozgartach.

Na spotkaniu omawiano:

1. Zasady działania Spółki Wodnej.

- Utrzymanie melioracji wodnych oraz prowadzenie eksploatacji urządzeń wodnych.

1. Procedurę założenia Spółki Wodnej.

- Do utworzenia Spółki Wodnej wymagane jest-uchwalenie statutu spółki przez osoby zainteresowane oraz dokonanie wyboru organów spółki. Wybranie Zarządu, Komisji rewizyjnej.

1. Jak zostać członkami Spółki Wodnej?

- Członkami Spółki Wodnej mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne. W celu przystąpienia do spółki należy wypełnić deklarację przystąpienia.

1. Omówienie problemów melioracyjnych sołectwa Sosnówka, Szynych, Rozgarty, Mały Rudnik, Gogolin, Pieńki Królewskie, Sztynwag.

Na zaproszenie w spotkaniu wzięli udział Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego Kazimierz Sobótka, Prezes Spółki Wodnej w Bursztynowie Lucjan Poznański, Referent Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego Anna Pastuszka. Z ramienia Gminy Grudziądz obecni byli Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz oraz Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Magdalena Możdżyńska.

Z pewnością cieszy nas fakt dużego zainteresowania tematem utworzenia spółki wodnej. W spotkaniu wzięło udział około 30 mieszkańców naszej gminy. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za swoją obecność.

Poniżej przedstawmy harmonogram spotkań:

Data dodania 02.03.2018