niedziela, 05 maja 2024

Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Spotkanie w świetlicy w Skarszewach - Relacja

Dnia 20.01.2018r. w świetlicy wiejskiej w Skarszewach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy piękno i możliwości świetlic gminy Grudziądz".

Przytulne wnętrze świetlicy, ciepło płynące z rozpalonego kominka, aromatyczna kawa i ciasta przygotowane przez mieszkańców sołectwa podkreśliły wyjątkowość spotkania i gościnność gospodarzy.
Wędrówki po świetlicach gminy Grudziądz to nie tylko możliwość integracji mieszkańców naszej gminy i mieszkańców Grudziądza ale są również okazją do nauczenia się czegoś, co może sprawić że nasze życie stanie się piękniejsze i zdrowsze.

Mieszkanka Skarszew p. D. Waleron przeprowadziła instruktaż masażu klasycznego, masażu uciskowego w parach, udzieliła podstawowych porad fizjoterapeutycznych oraz odpowiedziała na wiele pytań.
Pani A. Wojtowicz zaprezentowała swoje prace wykonane na szydełku i pejzaże „namalowane igłą" . Chętnie odpowiadała na pytania uzupełniając dowcipnymi historiami ze swojego życia.

Jako ostatnia, sołectwo Skarszewy, zaprezentowała J. Kondracka, która przeniosła nas w świat muzycznej refleksji. Zaśpiewała z wielką wrażliwością przebój z filmu „Titanic". Zaś piosenkę pt: " Laleczka z saskiej porcelany" wywołała łzy u wielu słuchaczy, którzy nagrodzili dziewczynkę niekończącymi się brawami.

Tak wyjątkowe spotkanie było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. A. Kondrackiej, która zadbała o każdy jego szczegół. Do organizacji wydarzenia włączyli się: radny - p. Czesław Wojtowicz oraz sołtys - p. Andrzej Zagaja.

Serdeczna atmosfera spotkania, wiele tematów do rozmów i humor były powodem, że trudno było nam się rozstać.

Bardzo dziękuję wymienionym osobom za pomoc przy realizacji projektu, a osobom, które w nim uczestniczyły, za to, że mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych skorzystały z zaproszenia i dojechały do Skarszew.

Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz
Hanna Kołodziej