niedziela, 05 maja 2024

Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Grudziądz

11 listopada na terenie Gminy Grudziądz odbyły się dwie większe imprezy związane z obchodami 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Stowarzyszenie Razem SMR na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku zorganizowało spotkanie patriotyczne. Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie przy ognisku śpiewali pieśni patriotyczne. Swoją obecnością zaszczycili członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Rota. Na wszystkich czekała gorąca grochówka prosto z kotła.

Stowarzyszenie Akademia Biegania z Grudziądza zorganizowała na obiekcie Fort Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach Bieg Niepodległości. Na linii startu stanęło blisko 200 zawodników. Trasa biegu liczyła około 6 kilometrów i wiodła wokół fortu WKG. Impreza została zorganizowana przy pomocy Stowarzyszenia Fort Wielka Księża Góra oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku z Grudziądza.

fot. Mariusz Nasieniewski

Data dodania 13.11.2017