sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Obchody Święta Niepodległości w Grudziądzu

Dziś 11 listopada mija 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Druhnami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szynycha oraz Zuchami z 13. Gromady Zuchowej Surykatki z Nowej Wsi oddali hołd walczącym o wolną Polskę składając wieniec pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na grudziądzkim rynku.

Uroczystość patriotyczna w Grudziądzu została poprzedzona mszą święta w Bazylice św. Mikołaja z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego oraz Chóru Echo.

Data dodania 11.11.2017