sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Młodzi adepci rugby walczyli o finał

W ubiegły czwartek odbył się, czwarty w tym roku, turniej rugby tag dla dzieci klas 4-6 szkół podstawowych. Zawody rozegrane zostały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 na os. Rządz. W turnieju łącznie udział wzięło 80 uczniów z SP 20, SP18 oraz SP Nowa Wieś. Organizatorem turnieju był Krzysztof Kaczorowski nauczyciel wychowania fizycznego w SP 20 oraz trener rugby tag w UKS „Szarża Grudziądz”. Zawody zorganizowane zostały dzięki wsparciu finansowemu Miasta Grudziądz w ramach programu „Upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży”. Po raz kolejny dzieci pokazały jak ciekawie można połączyć zabawę z rywalizacją sportową. We wszystkich trzech grupach klasowych tj. 4,5 i 6, zwyciężyły zespoły z SP Nowa Wieś. Po turnieju, prezes klubu UKS „Szarża Grudziądz” Krzysztof Cichacz, podsumował tegoroczne zmagania grudziądzkiej ligi rugby tag oraz  przedstawił plany na kolejny rok. Najważniejszą wiadomością, na którą czekali wszyscy uczestnicy tegorocznych rozgrywek była klasyfikacja końcowa, a co za tym idzie, które drużyny awansowały do turnieju wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 23 listopada 2017 w hali sportowej w SP Mokre. W klasach 4 i 6 zagrają drużyny z SP Nowa Wieś a klasy 5-te reprezentować będą uczniowie SP 18. Finał ogólnopolski rozegrany w „Atlas Arenie Łódź” odbędzie się w grudniu tego roku.
Artykuł nadesłał UKS Szarża Grudziądz

Data dodania 03.11.2017