sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Masowe mogiły na Wielkich Księżych Górach

Nie wszyscy wiedzą, a warto przypomnieć, że w czasach II Wojny Światowej na Wielkich Księżych Górach w Wielkich Lniskach byli masowo mordowani mieszkańcy Grudziądza, powiatu grudziądzkiego i nie tylko bo również Powstańcy Warszawscy. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa Wielkie Lniska, a w szczególności pana Daniela Dąbrowskiego, który naprowadził Sołtysa Wielkich Lnisk, udało się odnaleźć miejsca, w których prawdopodobnie dokonano zbrodni – za co serdecznie dziękujemy. Warto podkreślić, że Pan Daniel opiekuje się grobem przez 30 lat.

Data dodania 02.11.2017