sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Konferencja "Wisła: przyroda - kultura - tradycja - innowacja"

W dniu 19 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu odbyła się konferencja pn. Wisła: przyroda - kultura - tradycja - innowacja organizowana w ramach "Ogólnopolskich Dni Krajobrazu".

Organizatorami spotkania byli: Powiat Świecki, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, a partnerami: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej (OKSiR w Świeciu) oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu.

Tematami konferencji były m. in. "Pomysły dla Wisły", "Krajobrazy Doliny Dolnej Wisły", "Obszary chronione Doliny dolnej Wisły", "Rok Rzeki Wisły w powiecie świeckim, czyli co zrobiliśmy dla naszego odcinka rzeki, brzegu i nie tylko ....".

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa fotografii z Wisłą jako motywem przewodnim.

Data dodania 02.11.2017