piątek, 17 maja 2024

Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

OPTAN 2017 - Mieszkaniec Gminy Grudziądz ponownie najlepszy

Miło nam poinformować, że podczas XX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystów Niepełnosprawnych „Optan” mieszkaniec Gminy Grudziądz Pan Janusz Kamiński zajął pierwsze miejsce w konkursie recytacji pt. "Widzimy ten sam świat". Impreza była organizowana w dniach 7-10 września przez Centrum Rehabilitacji im. ks. bpa Jana Chrapka w Grudziądzu.

Przegląd OPTAN jest jednym z wiodących wydarzeń artystycznych w Polsce i rokrocznie prezentuje wartościową twórczość osób niepełnosprawnych, niejednokrotnie wpływając na rozwój ich karier zawodowych.

Warto zaznaczyć, że w swojej bogatej artystycznej historii niewidomy artysta ma za sobą występ m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie. Pan Janusz na zaproszenie reżysera Andrzeja Seweryna wziął udział w spektaklu z okazji 70. rocznicy powstania Teatru Rapsodycznego.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Departament Informacji i Promocji