czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

2 września 2017r. Narodowe Czytanie w Gminie Grudziądz

Wzorem lat ubiegłych Gmina Grudziądz zaznaczyła swój udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Do tegorocznej, szóstej już edycji wspólnego publicznego czytania przyłączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku. Kolejna odsłona Narodowego Czytania odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Wydarzenie ma na celu propagowanie pięknej literatury narodowej, promocję czytelnictwa. Stanowi doskonałą okazję do przypomnienia największych i pięknych polskich utworów literackich. Dzieł ważnych dla kultury i historii naszego kraju. W tym roku, zgodnie z wolą głosujących, 2 września czytamy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, w całym kraju rozbrzmiewa najsłynniejszy dramat polskiego pisarza, artysty.

Tradycyjnie już, w pierwszą sobotę września zapraszamy do obejrzenia filmu, podczas którego

czytamy wybrany utwór. Do weselnego stołu zasiedli uczniowie klas gimnazjalnych oraz absolwenci szkół z terenu Gminy Grudziądz. Czytane z podziałem na role przez naszą zdolną młodzież poszczególne fragmenty dramatu pozwalają na nowo odkryć wartość polskiej literatury. Przypomnieć nam klasyczne, ważne dla naszej polskości lektury.

Film promujący akcję Narodowe Czytanie powstał z inicjatywy naszej instytucji przy jednoczesnym wsparciu i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli. Wydarzenie zrealizowano w ramach współpracy biblioteki gminnej z bibliotekami szkolnymi. Patronat nad filmem objęła Gmina Grudziądz.

Zapraszając do wspólnego czytania, bardzo dziękujemy wszystkim czytającym, nauczycielom i osobom, dzięki którym powstał film z okazji tegorocznego Narodowego Czytania.

Źródło: http://malyrudnik.naszabiblioteka.com/

Data dodania 02.09.2017