czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

78 lat temu nad ranem wybuchła II wojna światowa. W tym szczególnym dniu dla historii narodu Polskiego i całego świata dokładnie o godzinie 4.45 Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oddał hołd poległym w czasie II wojny światowej składając symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na grudziądzkim rynku. Na zaproszenie Prezydenta Grudziądza pod pomnik przybyli również kombatanci, przedstawiciele samorządów, harcerze, przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych.

Data dodania 01.09.2017