czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Uroczyste podpisanie umów w ramach Działaj Lokalnie X

3 lipca 2017 roku w Wierzbowie gm. Lisewo odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach programu Działaj Lokalnie X, Polsko – Amerykańskie Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Głównym celem przedsięwzięcia jest  zwiększenie inicjatyw oddolnych i aktywizacja małych społeczności działających na terenie gmin.

Do tegorocznej edycji Działaj Lokalnie zgłosiło się aż 16 organizacji z terenu czterech gmin (tj. Grudziądz, Lisewo, Chełmża oraz Wąpielsk). W wyniku prac komisji konkursowej przyznano 14 grantów na łączną kwotę 41.800 zł, z czego 4 granty na łączną kwotę 11.000 zł trafiły do stowarzyszeń z terenu Gminy Grudziądz.

Grantobiorcy z Gminy Grudziądz:

- Fundacja Pierwsze Skrzypce, projekt pn. Młodzi Artyści,

- Stowarzyszenie Seniorów Gminy Grudziądz „Słoneczniki”, projekt pn. Warsztaty kulinarne dla seniorów.

- Stowarzyszenie Ku Dobremu, projekt pn. Świetlica wiejska zmierza ku dobremu

- Stowarzyszenie Sport i Rekreacja Delfin, projekt pn. Szkółka Biegowa Delfin Run

Wymienieni lokalni działacze już w najbliższym czasie, przez okres co najmniej trzech miesięcy będą realizować swoje projekty, o czym z pewnością poinformujemy na stornie internetowej Urzędu Gminy Grudziądz.

Przy okazji uroczystego podpisania umów Urząd Gminy Grudziądz otrzymał podziękowanie za wsparcie programu „Działaj Lokalnie X”.

Serdecznie gratulujemy pomyślnego przebiegu konkursu grantowego i życzymy powodzenia przy realizacji swoich projektów.

Data dodania 04.07.2017