piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Jedyna taka noc – Noc Świętojańska

W sobotę 24 czerwca na boisku sportowym w Szynychu po raz trzeci odbyło się wydarzenie pn. Jedyna Taka Noc – Noc Świętojańska, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Nadwiślańska Brać. Oczywiście w organizację imprezy aktywnie włączyli się mieszkańcy sołectwa Szynych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku.

Głównymi celami imprezy było podtrzymanie  tradycji związanej z obchodami Nocy Świętojańskiej, podniesienie wiedzy na temat rzeki Wisły oraz integracja mieszkańców Gminy Grudziądz.

W trakcie imprezy przeprowadzono liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, dorosłych, a także całych rodzin. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się  konkurs plecenia wianków, które później przy asekuracji Ochotniczej Straży Pożarnej z Szynycha były puszczane na Wiśle.

Stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania publicznego w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w Gminie Grudziądz w 2017 r.

Data dodania 26.06.2017