czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Podsumowanie sportowego roku szkolnego w Starostwie

20 czerwca w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu dokonano podsumowania międzygminnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu Grudziądzkiego w roku szkolnych 2016/2017.

W uroczystości wzięli udział Starosta Grudziądzki Edmund Korgol,  Sekretarz Powiatu Grudziądzkiego Sławomir Piernicki, Wójt Gminy Gruta Halina Kowalkowska, Wójt Gminy Świecie nad Osą Ireneusz Maj, Sekretarz Gminy Rogóźno Paweł Żuchowski. Gminę Grudziądz reprezentował Piotr Śleboda inspektor ds. sportu, turystyki i promocji. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli Gminni Organizatorzy Sportu, a przede wszystkim liderzy sportu szkolnego poszczególnych gmin.

W łącznej punktacji Gmina Grudziądz zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie Gminie Łasin. W nagrodę nasza gmina otrzyma 900 złotych na zakup sprzętu sportowego dla szkół.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gmina Łasin 690 pkt.,
  2. Gmina Grudziądz 660 pkt.,
  3. Gmina Gruta 590 pkt.,
  4. Gmina Świecie nad Osą 557,5 pkt.,
  5. Gmina Rogóźno 452,5 pkt.,
  6. Gmina Radzyń Chełmiński 355 pkt.

Liderami sportu Szkolnego Gminy Grudziądz zostali: Jakub Głowacki (Gim. Ruda), Dominika Kondracka (Gim. Piaski), Karolina Lewandowska (SP Mokre).

Warto dodać, że Powiat Grudziądzki jako jedyny w województwie kujawsko – pomorskim prowadzi międzygminne współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kończącym się roku szkolnym zorganizowano 19 imprez, w których wystartowało 1600 zawodników (osobostartów).

Data dodania 21.06.2017