sobota, 04 maja 2024

Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Profilaktyka bez tajemnic w ZS Piaski

31 maja 2017r. w Zespole Szkół w Piaskach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów W Gminie Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic". Szkoła już po raz trzeci zorganizowała konkurs, który miał na celu:
- promocję zdrowego stylu życia - podniesienie świadomości konsekwencji uzależnień,
- zapobieganie uzależnieniom,
- edukację poprzez aktywność twórczą uczniów,
- rozwijanie asertywności w sytuacjach nacisku grupy rówieśniczej,
- bezpieczne korzystanie z internetu,
- promowanie mody na zdrowy i świadomy styl życia,
- uwrażliwienie na problemy uzależnień uczniów, rodziców oraz opiekunów.

Organizatorzy powołali jury w składzie: p. Andrzej Janke Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grudziądzu, p. Beata Fischer Dyrektor SP w Nowej Wsi, p. Katarzyna Krupa Pedagog Szkolny w szkołach w Wałdowie Szlacheckim, Rudzie oraz Sosnówce.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I-III przygotowali "Wiersz z przesłaniem". Uczniowie starsi szkoły podstawowej "Profilaktyczna ulotka". Natomiast gimnazjaliści uczestniczyli w Turnieju "Profilaktyka bez tajemnic".

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Szczegółowa lista laureatów dostępna jest na  stronie internetowej Zespołu Szkół w Piaskach.

W ramach realizacji szkolnych programów profilaktycznych konkurs organizowany jest cyklicznie. Zapraszamy za rok wszystkich do aktywnego udziału!

Data dodania 02.06.2017