czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Święto Szkoły w Wałdowie Szlacheckim

W dniach 20-21 maja 2017 r. odbyło się Święto Szkoły Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim im. Stanisława Broniewskiego "Orszy". W pierwszym dniu święta uczniowie szkoły wystawili "Balladynę" w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Młodym artystom towarzyszył chór szkolny "Serce" pod dyrekcją Krzysztofa Zaremby, działający dzięki wsparciu Fundacji Pierwsze Skrzypce. Publiczność była oczarowana występem dzieci i młodzieży szkolnej, a teatr został wypełniony po brzegi. Gościem honorowym obchodów Święta Szkoły był Pan Witold Broniewski, syn patrona szkoły - Stanisława Broniewskiego "Orszy". Po uroczystości w CK Teatr świętowanie przeniosło się do szkoły, gdzie po uroczystej kolacji śpiewano pieśni patriotyczne. W wieczornym spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, harcerze, uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice. Późnym wieczorem złożono kwiaty pod pomnikiem zamordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców okolicznych wsi.

Drugi dzień Święta Szkoły rozpoczęto śniadaniem w Restauracji "Spiżarnia" w Białym Borze, na które przybyli nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców oraz gość honorowy - Pan Witold Broniewski. Po śniadaniu odbyła się Msza Święta w Sarnowie wraz z pieszą wędrówką na Górę Św. Jana oraz festyn parafialny.

Jak co roku Święto Szkoły Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim zostało zaplanowane i zorganizowane z wielkim rozmachem. Bogaty program artystyczny, doskonała oprawa muzyczna, profesjonalne przygotowanie aktorskie, umiejętnie dobrana scenografia i animacja multimedialna to tylko niektóre elementy, które sprawiają, że Święto Szkoły Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko rodziców i absolwentów związanych ze szkołą, ale wszystkich mieszkańców Gminy Grudziądz.

Data dodania 24.05.2017