niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Gmina Grudziądz podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Winnikami na Ukrainie

Miło nam poinformować, że 21 maja 2017 roku Gmina Grudziądz reprezentowana przez Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Miastem Winniki na Ukrainie reprezentowanym przez Mera Vladimira Kvurta.

Głównym celem współpracy jest budowanie przyjaźni pomiędzy mieszkańcami obu samorządów poprzez:

- pielęgnowanie stałych kontaktów i przyjaznych stosunków pomiędzy samorządami, służących wymianie doświadczeń w pracy samorządowej,

- nawiązanie kontaktów pomiędzy placówkami oświatowymi, działającymi na obszarze umawiających się stron, służące lepszemu poznaniu kultury i dziedzictwa narodowego obu krajów, w tym wymianę młodzieży szkolnej i współpracę nauczycieli,

- nawiązanie kontaktów pomiędzy instytucjami kultury i ich przedstawicielami działającymi na terenie umawiających się stron. Kontakty te służyć będą poznawaniu tradycji obu narodów oraz wzajemnej wymianie kulturalnej,

- wspólne uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych, sportowych, turystycznych, rekreacyjnych i gospodarczych, organizowanych przez umawiające się strony oraz jednostki im podlegle,

- inicjowanie i wspieranie kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami, w tym pomoc w organizacji spotkań biznesowych i targów gospodarczych,

- inicjowanie i wspieranie kontaktów pomiędzy mieszkańcami Winnik i Gminy Grudziądz.

Tego dnia podobną umowę podpisało również Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński.

Wójt Gminy Grudziądz podczas pobytu na Ukrainie wziął udział w licznych uroczystościach i wydarzeniach odbywających w Winnikach. Zaliczyć do nich można m.in.  festiwal sera, otwarcie placu zabaw i workout-u, dzień matki, III Międzynarodowy Festiwal Najświętszej Pieśni. Ponadto Wójt złożył kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości Ku Czci Ofiar Represji Politycznych.

Data dodania 22.05.2017