sobota, 18 maja 2024

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Gmina Grudziądz złożyła wnioski o dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznych oraz ścieżki rowerowej

Dziś (tj. 28 kwietnia 2017 r.) Gmina Grudziądz złożyła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu trzy wnioski o dofinansowanie, tj.

Dwa wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, działanie: Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych pod tytułem:

1. Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Grudziądz.

2. Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Zakładach Opieki Zdrowotnej na terenie Gminy

Grudziądz.

W obu przypadkach planuje się budowę instalacji wytwarzających energię elektryczną tj. panele fotowoltaiczne.

Trzeci wniosek dotyczy budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku łączącym miejscowości Wałdowo Szlacheckie i Biały Bór wzdłuż drogi powiatowej 1395C. Został on złożony w ramach Osi Priorytetowej 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działanie 3.4 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych, Schemat: budowa i przebudowa ścieżek rowerowych w ramach polityki terytorialnej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Data dodania 28.04.2017