piątek, 17 maja 2024

Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Ekologiczny papier w Urzędzie Gminy Grudziądz

Wszyscy wiemy, jak ważne znaczenie ma dzisiaj ekologia. Coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w nowe, przyjazne dla środowiska, technologie. Gmina Grudziądz również dokłada swoją cegiełkę w budowie czystego i zdrowego ekosystemu poprzez wprowadzenie do obiegu urzędowego papieru ekologicznego. Wyprodukowany jest on w 100% z makulatury, stąd jego szary kolor. Jakościowo nie odbiega od standardowego papieru drzewnego. Jego produkcja nie zagraża środowisku naturalnemu. Ponadto posiada Certyfikat Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu (FSC) oraz oficjalną Eko-etykietę Niemiec „Der Blaue Engel” (Błękitny Anioł). W zakresie wyrobów papierniczych certyfikat ten stosowany jest wyłącznie do wyrobów wyprodukowanych w 100% z włókien wtórnych i definiuje kryteria w zakresie jakości papieru z odzysku.
Wprowadzanie papieru ekologicznego w Urzędzie Gminy następuje stopniowo. Przede wszystkim przeznaczony będzie do druków masowych, m.in. faktury VAT za dostawę wody i odprowadzanie ścieków, upomnienia i wezwania do zapłaty należności pieniężnych.
Zabiegi te mają na celu troskę o stan środowiska naturalnego oraz ochronę zarówno lasów, jak i powietrza, którym oddychamy, a także dbałość o zadowolenie mieszkańców naszej gminy.
Mamy nadzieję, że papier ekologiczny pozytywnie wyróżni wizerunek Gminy Grudziądz i podkreśli naszą dbałość o środowisko naturalne.

Data dodania 28.02.2017