piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

XXXIV Sesja Rady Gminy Grudziądz - relacja

26 stycznia w Urzędzie Gminy Grudziądz,  odbyła się pierwsza w roku 2017  Sesja Rady Gminy Grudziądz. W Sesji udział wzięło 14 radnych.
W trakcie Sesji Komisje Rady Gminy przedstawiły sprawozdania z prac w 2016 r. oraz plany działania na bieżący rok.
 Radni podjęli uchwały w sprawie:
1.    zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Grudziądz na 2017 r.
2.    określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do 5 lat w placówkach oświatowych Gminy Grudziądz.
3.    udzielenia dotacji celowej na prace remontowe zabytku w miejscowości Szynych
4.    pozbawienia dróg kategorii drogi gminnej.
5.    przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomnika przyrody – dębu.
6.    przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla terenu położonego we wschodniej części miejscowości Mokre.
7.    wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej w drodze bezprzetargowej;
8.    określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu rewitalizacji.
9.    w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Grudziądz.

W XXXIV Sesji Rady Gminy Grudziądz na zaproszenie Przewodniczącej Rady Gminy, udział wzięli radni powiatu grudziądzkiego: Maria Malinowska oraz Marcin Dziadzio, a także Sołtysi naszej gminy.

Data dodania 26.01.2017