czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia w całej Polsce odbywały się wydarzenia związane z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W ramach 25. finału odbyły się dwie imprezy na terenie Gminy Grudziądz, tj. w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w Zespole Szkół w Piaskach. Ponadto uczniowie z Zespołu Szkół w Rudzie uczestniczyli w akcji WOŚP na hali sportowej na oś. Lotnisko w Grudziądzu.

W organizowane wydarzenia włączyli się również strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz. Druhowie z OSP Ruda i OSP Szynych przeprowadzili pokaz ratownictwa oraz sprzętu ratowniczego w Gminnym Ośrodku Kultury. Ponadto druhowie z Rudy zaznaczyli swoją obecność podczas biegu charytatywnego, a także wzięli udział w imprezie organizowanej w hali sportowej na os. Letnisku uczestnicząc w wesołym torze przeszkód, w którym zajęli 2 miejsce.

Celem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Data dodania 17.01.2017