piątek, 17 maja 2024

Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Oględziny domu Ludwika Rydygiera w Dusocinie

Z inicjatywy Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza 9 grudnia odbyła się wizja lokalna dworu, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy Ludwik Rydygier. Oględzin nieruchomości dokonano w towarzystwie Sambora Gawińskiego Kujawsko – Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Urzędu Ochrony Zabytków, Leszka Wasielewskiego Zastępcy Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, dr inż. Jarosława Pająkowskiego Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Hanny Kołodziej Przewodniczącej Rady Gminy Grudziądz oraz Anny Janosz Dyrektora Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.

W ramach wizji lokalnej nasi goście odwiedzili również Szkołę Podstawową im. Ludwika Rydygiera w Dusocinie gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci.

Celem spotkania było wypracowanie możliwych przyszłych kierunków działań zmierzających do przywrócenia dworu do stanu z lat świetności. Niewątpliwie rewitalizacja tego miejsca może przynieść Gminie Grudziądz ogromne korzyści.

Data dodania 11.12.2016