sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Grudziądz

OKÓLNIK – bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Grudziądz

Urząd Gminy Grudziądz informuje, iż od 1 kwietnia b.r. LGD „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” w partnerstwie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu rozpocznie realizację dwóch projektów szkoleniowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.3. Projekty będą skierowane do mieszkańców czterech gmin tj.: Stolna, Lisewa, Chełmna i Grudziądza.
W ramach projektów będą realizowane następujące nieodpłatne szkolenia:
1.    Szkolenie z zakresu: zawód fryzjer oraz makijaż i wizaż, a także elementy podstawy prowadzenia działalności gospodarczej, kas fiskalnych, wykorzystania funduszy unijnych (180 godzin szkoleniowych w okresie 45 dni).
2.    Szkolenie z zakresu: zawód florysta oraz dekoracja wnętrz i stołów, a także elementy podstawy prowadzenia działalności gospodarczej, kas fiskalnych, wykorzystania funduszy unijnych (180 godzin szkoleniowych w okresie 45 dni).
Obydwa szkolenia będą odbywały się w okresie od kwietnia do lipca b.r. na terenie działania Lokalnej Grupy Działania „Vistula – Terra Culmensis” (prawdopodobnie na świetlicy wiejskiej w Wabczu). W ramach obydwu projektów przewidziano dofinansowanie kosztów dojazdu na miejsce szkolenia.
Szkolenia skierowane są głównie do osób młodych w wieku 15 do 25 lat oraz rolników a także w niewielkim stopniu do osób pracujących poza rolnictwem i bezrobotnych. Projekty zakładają także udział mężczyzn (będą to osoby preferowane).

Mając powyższe na względzie osoby chcące wziąć udział w szkoleniach proszone są do zgłoszenia swojego udziału w Urzędzie Gminy Grudziądz poprzez wypisanie wstępnej deklaracji udziału (deklaracja dostępna jest w sekretariacie Urzędu Gminy Grudziądz). Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 24 marca 2010 r. Liczba miejsc na szkolenia ograniczona. Jednocześnie informuję, iż jest to nabór wstępny, a ostateczna rekrutacja odbędzie się w miesiącu kwietniu b.r. Szczegółowych informacji udziela pracownik Gminy Grudziądz Sławomir Piernicki (tel. 56 45-11-101).

Formularz rekrutacyjny florysta

Data dodania 05.03.2010